files/images/tdfreconstitue_1280x640.jpg

Clunypedia – cyfrowe dziedzictwo

Clunypedia jest cyfrową platformą społeczności kluniackiej. Jest dowodem na to, że nowe technologie potrafią być pomocne w zrozumieniu kluniackich doświadczeń w Europie, a także mogą służyć promowaniu i krzewieniu wiedzy o miejscach kluniackich. To prawdziwe połącznie nauki z odkrywaniem !

Du nouveau pour Clunypedia ! En 2017, la carte propose de nouvelles fonctions et va s'enrichir de mois en mois pour présenter plus de 1 800 sites clunisiens. En 2018, deux applications de visite touristique verront le jour pour vous permettre de découvrir les sites clunisiens de Sauxillanges (prieuré Saint-Pierre-Saint-Paul) et de Curtil-Vergy (abbaye Saint-Vivant) de manière inédite : www.clunypedia.comOpracowany we współpracy z firmą Paztec, specjalizującą się w modelowaniu 3D i aplikacjach mobilnych, projekt Clunypedia ma na celu zgromadzenie wiedzy związanej z dziedzictwem Cluny, rozpowszechnianej w całej Europie, aby udostępnić ja jak największej liczbie osób: menedżerom miejsc kluniackich, turystom, badaczom, dzieciom, pasionatom historii i… Tobie!

Cele projektu Clunypedia :

  • Lepiej zrozumiec i lepiej poznac rolę, jaka odgrywają miejsca kluniackie i Cluny w naszej wspólnej historii ;
  • Pomóc zachować i promować dziedzictwo Cluny ;
  • Wdrażanie cyfrowych mediów w celu wzmocnienia europejskiej tożsamości kulturowej.


Clunypedia to portal internetowy prezentujący europejską mapę miejsc kluniackich. Można tu uzyskać darmowy dostęp do aplikacji mobilnych: Clunetour-do zwiedzania Cluny, Clunypedia 71-do odwiedzenia miejsc kluniackich departamentu Saône-et-Loire (do pobrania za darmo w Google Play i AppStore). Nie wahaj się ich użyć; odkryjesz niesamowite średniowieczne obiekty prezentowane w technologii 3D! To proste, nowe i ekscytujące!
files/images/Clunetourtablette_640x640.jpg
Odkryj Clunetour !

Odkryj Clunetour !

Odwiedź miasto i opactwo Cluny z Clunetour !

Odkryj Clunypedia 71

Odkryj Clunypedia 71

Aplikacja Clunypedia 71 pozwala Ci odkryć jak opactwo w Cluny zaznaczyło się w historii departamentu Saone et Loire.